Falszárítási szolgáltatások

Vegye fel velünk a kapcsolatot, szívesen segítünk…

Falszárítási eljárás akár az Ön otthonában!

iso logo

Szeretné elfelejteni a nedvességproblémákat az elkövetkező évtizedekre?

Ügyfeleink időnként szinte kissé csalódottak, hogy a Drymat® elektrofizikai falszárítás olyan könnyen és észrevétlenül működik – egy olyan súlyos probléma ellen, mint a felszálló nedvesség, ugyanilyen masszív intézkedésekre számíthatunk. Egy kis műanyag doboz a pincefalon és néhány elektróda a falazatban – ez minden, amit akarsz?

Nos, ez csak a látható része. A Drymat® egyedisége az, amit első pillantásra nem látunk: a legkorszerűbb ipari elektronika 3-as szint, az összes alkatrész első osztályú minősége (DIN alapján öregedésteszt), sok éves tapasztalat hatékony párátlanítás és sótalanítás – valamint zökkenőmentes szolgáltatás az első problémaelemzéstől a végső sikerellenőrzésig.

Kis felár ellenében a párátlanítás és a sótalanítás folyamatát a TÜV vagy államilag akkreditált építőanyag-vizsgáló laboratórium is figyelemmel kísérheti. A Drymat® ezért egy kiforrott teljes megoldás a falazatban felszálló kapilláris nedvesség ellen. Egy megoldás, amelyet egyszerűen elfelejthet a szárítási időszak lejárta után – mert a Drymat® szárazon, megbízhatóan és karbantartásmentesen tartja házát. És ez több évtizede.

A mindössze 6 watt energiafogyasztás mellett a rendszer üzemeltetési költségei viszonylag alacsonyak, mint egy hordozható rádióé (18 ct/kWh kb. 15 EUR/év). A rendszer több évtizedig karbantartásmentes üzemben működik. Elkötelezettség, ami megéri.

fal szárítás

A bizalom jó – jobbak a kötelező szabályok – Ö-Norm 3355

A Drymat® az Ö-Norm 3355-ben meghatározott, általánosan elismert tudományos elvek szerint működik.

Az uniós jog szerint ez az Ausztriában kidolgozott szabvány Németországban is kötelező érvényű. Három részben szabályozza a „nedves falazat elvezetését”. A 2. rész három módszert tesz lehetővé a megemelkedett kapilláris nedvesség ellen: a mechanikus módszert fűrészekkel, a kémiai módszert injektálással és az „elektrofizikai módszert a potenciál visszafordítására elektródákkal”, a videónkban leírtak szerint.

Az elektrofizikai falszárítással a Drymat® teljes mértékben és kompromisszumok nélkül teljesíti az Ö-Norm 3355-öt. Az Ön számára ez azt a kellemes bizonyosságot jelenti, hogy épületében műszakilag és tudományosan szigorúan tesztelt eljárást alkalmaznak. Ha Ön is a biztonságra vágyik, a párátlanítási és sótalanítási folyamatot a TÜV-vel vagy államilag akkreditált építőanyag-vizsgáló laboratóriummal is felügyelheti – csekély felár ellenében.

* Az ÖNORM-ot olyan meglévő falazaton végzett intézkedésekre kell használni, amelyek a nedvesség kapilláris felemelkedését megakadályozzák vagy korlátozzák. Csak azokat a folyamatcsoportokat veszik figyelembe, amelyek hatásmechanizmusa tudományosan általánosan elismert és gyakorlati alkalmassága bizonyított. Ez az ÖNORM minden olyan személynek szól, aki részt vesz az ilyen intézkedések tervezésében, pályáztatásában és ellenőrzésében. Ez a 2. rész csak a jelen ÖNORM 1. és 3. részével kapcsolatban használható. A munkaszerződés-szabályozáshoz van ÖNORM B 2202.

Egy mindenkiért: Drymat® 2030 EO+

Segítünk a nedves pincefalak és falnedvesség esetén

A Drymat® technológiát olyan erősre és rugalmasra tervezték, hogy

minden páramentesítési feladat (vízelvezetés), mint a nedves pincefalak és a falnedvesség, egy és ugyanazzal a rendszerrel megoldható: a Drymat® 2030 EO+ készülékkel. Íme a legfontosabb dátumok és tények.

TÍPUS DRYMAT® M2030 EO+

üzemi feszültség 230V~ 50 … 60 Hz

energiafelhasználás 6-15VA

energiafelhasználás kb. 53 kW/h/év (folyamatos üzem)

Munkaterület Alacsony feszültség 5-15V

Teljesítmény a jelenlegi szabványoknak megfelelően állítható

üzemi hőmérséklet 0 … + 45 °C

védettségi fok IP45, IP65

Biztonság Túlfeszültség védelem, hálózati szűrő, hőbiztosíték integrált önellenőrzés, hibakód kijelzés

Adatfelület a paraméterek optimalizálásához COM interfész/RS232

Gyártási politika Ipari elektronika 3. szint (GS-felügyelettel)

tervezett élettartam 300 000 óra (> 30 év) laboratóriumban tesztelve szimulált öregítéssel

 

Függőben lévő szabadalom DE 10 2017 119 134.8

innovátorok

A legmagasabb műszaki védelmi szabványok teljesülnek. Biztonságos használat akár egészségügyi intézményekben is lehetséges.

Könnyen eltávolíthatja a só- és nitrátkivirágzást a nedves falazatról

Ahol mások csapkodják a vakolatot, ott inkább a sótalanításról gondoskodunk

Nedvesség okozta károk esetén szinte mindig a sók okozzák a károkat. Pusztító hatásuk a felület elszíneződésén és nedves foltokon keresztül válik láthatóvá. Kivirágzások képződnek, amelyekben a sók pihe- vagy kéregszerűen kikristályosodnak a felszínen (só. Az eredmény: a vakolat lecsiszolódik, veszít szilárdságából és végül részenként leválik. Az értékes falfestmények, stukkó elemek így helyrehozhatatlanul elveszhetnek.

Távolítsa el a sóvirágzást és a salétromot – pincefelújítás a Drymat® Salt out segítségével

A Drymat® Salt out egy könnyen használható termék, amely könnyedén eltávolítja a konzerválásra érdemes salétromvirágzást a falazatról és a vakolatról. A felhordás egyszerű, a papírmasé-szerű anyagot folyékony tapétaszerűen hordják fel a falra. A megszáradt anyag nagy felületének köszönhetően kihúzza a sót a vakolatból és megköti. Néhány hét elteltével a réteget le lehet húzni a falról, és a megkötött sókkal együtt ártalmatlanítani lehet.

Ez az eljárás olyan kíméletes , hogy a vakolat és a rajta lévő festmények vagy stukkó érintetlenek maradnak .

A falszárítás specialistájaként a falazat szárítására bevált elektrofizikai rendszerünket használjuk, amely az Ö-Norm 3355 szerint engedélyezett, a falak sótalanítására szolgáló Drymat® Salt out mellett. Íme az Ön előnyei a Drymat® Salt out pontról pontra:

· bizonyított hatás

· Gyors és olcsó

· Tiszta és egyszerű

· Gyengéd az épületszövethez

· A falfelület tisztítása

· Környezetbarát

· Komposztálható

· nem mérgező

Sóvirágzás – Sótalanítsa a vakolatot, eltávolítása helyett

A falazat nedvességkárosodása esetén általában a sók okozzák a károkat. Sóvirágzás elszíneződés és foltok formájában jelzi a károsodás okát. Elterjedt eljárás az érintett vakolat leütése és felújítási vagy szárító vakolatra cseréje. De ez gyakran csak részben sikerül, mert a sók továbbra is hatnak a falazat belsejére.

Salétrom a falazatban

A pincében a salétromvirágzás klasszikus jele a pelyhes sók vagy a falon kéregként kikristályosodott sók. A nitrát a mész és ammónium-nitrát reakciójával képződik. Ennek eredményeként a vakolat lecsiszolódik, veszít szilárdságából és végül részenként leválik a falazatról. Ez nem csak bosszantó, hanem visszafordíthatatlan veszteségekkel is járhat, főleg a régi épületekben, mert a salétrom a vakolattal értékes falfestményeket vagy történelmi stukkóelemeket is tönkretesz. Ezenkívül a só fokozza a nedvesség terjedését, mivel a nitrát különösen jól szívja fel a vizet. Ha a falazatban lévő víz fagypont alatti hőmérsékleten megfagy, kitágul, és belülről kirobbantja a téglákat.

Sóvirágzás – nedvesség jelzése

A falon lévő kivirágzás mindig azt jelzi, hogy nedvesség van a falban, és nem szabad figyelmen kívül hagyni figyelmeztető jelként. A foltok, elszíneződések gyakran a pincében találhatók, és idővel egyre több sókivirágzás jelentkezik. A falazat szó szerint szennyezett vele. Viszonylag lényegtelen, hogy nitrátvirágzásról vagy más sókról van-e szó. Fontos, hogy gyorsan eltávolítsuk a falakban már régóta jelen lévő sót és nedvességet. A só típusa azonban utalhat az okokra. Például a falazatban előforduló salétrom oka gyakran a talajhoz való elégtelen vagy hiányzó tömítés, más sók pedig a hiányzó vagy szivárgó vízszintes akadály miatt felszálló nedvességet jeleznek.

szárítás

Fontos kérdések a sóról és a salétromvirágzásról egy pillantással

Ha a pincét szeretné felújítani, akkor a falak nedvessége fontos kérdés. Hosszú távon a salétrom maradandó károsodást okozhat a falakban és a mennyezetben, ezért átfogó felújítási intézkedésekre van szükség. A falazat korai szárítása a Drymat termékekkel megelőzi a nagyobb károkat.

Áttekintést kap a falakban lévő víz és a sóvirágzás témakörével kapcsolatos legfontosabb kérdésekről:

• Hogyan alakul ki a kivirágzás? Sóvirágzás akkor következik be, amikor a nedvességben oldott sók behatolnak a falazatba, és ott reagálnak. A kapilláris erők és a vándorló só hatására a víz felfelé vándorol a falazatban és nedves foltokat okoz a falon.

• Mi a teendő a kivirágzásokkal az alagsorban? Ebben az esetben gyors pincefelújítás javasolt. A nedvesség elősegíti a penészképződést és károsítja az épületszerkezetet. A kivirágzás eltávolítása érdekében a falazat szárítására szolgáló Drymat módszer az ideális módszer, kevés beavatkozással az épületszerkezetbe.

• Hogyan néz ki a kivirágzás? A sóvirágzás bolyhos vagy kérges fehér foltokként jelenik meg a falon. A salétrom nagyon könnyen eltávolítható, ha Drymat® Salt-ot viszünk a falra. A Drymat® Salt out-tal kombinált elektrofizikai falszárítással a falazat szárítható és a nedvesség hosszú távon eltávolítható. Szüntesse meg a penészesedés veszélyét az egész házban a pincementesítés hatékony módszerével!

Nincs több nedvesség vagy penész az alagsorban

A jó megoldáshoz nem kell sok szó – falszárítás Drymattal.

A tulajdonosokat és a bérlőket egyaránt lenyűgözi a Drymat.

Németországban gyártott minőség – minden Drymat termék hosszú élettartamú

Bizonyára tapasztalatból tudja, mi történik a fémszerszámokkal egy nedves pincében – rozsdásodik. A nedvesség, a penész és a nedvesség valóban hatással van a fémekre. Annak érdekében, hogy ügyfeleinknek garantálni tudjuk az anódok hosszú élettartamát, minőségi anódjainkat Németországban gyártjuk. Ezenkívül ezeket a titán anódokat nemesfémből, például platinából készült aktiválóréteg borítja. Ez nagyon hosszú használatot biztosít (elektrolitban/falazatban).

Az anódok élettartamát a bevonat vastagsága határozza meg. 10 gramm/négyzetméter vastagságú bevonattal dolgozunk. Ebben az esetben akár 100 éves felezési időről beszélünk.

A hosszú élettartam a vezérlőegységtől az anódig elengedhetetlen tényező ügyfeleink és a Drymat számára a kölcsönös hosszú távú siker érdekében!

Szolgáltatásainkra a mért értékek hosszú távú ellenőrzésével is garanciát vállalunk.

A pincében lévő nedvesség és páratartalom a témánk. Mi vagyunk a szakemberek az alagsori vízelvezetésben és felújításban, ha felszálló nedvességről van szó. Drymat élményeket keres? Akkor tekintse meg referenciáinkat középületek és intézmények területén! Több éves tapasztalattal rendelkezünk a nedves pincefalak vízelvezetésében – sikerünk önmagáért beszél.

Radon házakban és épületekben

A Drymat csökkentheti a radont az épületekben

Először is egy a radon témájában, amely 2022. december 15-én jelent meg a „Blick” Sachsen számában. A cikkben a Drymat a radonprobléma lehetséges megoldásával foglalkozik.

A Türingiai Állami Környezetvédelmi és Geológiai Intézet és a Türingiai Állami Élelmiszerbiztonsági és Fogyasztóvédelmi Hivatal hozzájárulása.

A radon a világon mindenhol előfordul, ahol urán található a talajban és a kőzetben. A földkéreg természetes radionuklidokat tartalmaz: urán-238, urán-235, tórium-232 és kálium-40. Az urán-238 bomlási lánc közbenső termékeként a radon-222 radioaktív nemesgáz (Rn-222, felezési ideje 3,8 nap) képződik rádium-226-on keresztül. A radon nem képez kémiai vegyületet más elemekkel, ezért különösen mozgékony. Radon szabadul fel minden olyan anyagból, amelyben urán található, mindenekelőtt a talajból és általában kisebb mértékben az építőanyagokból.

A radon diffúzió és konvekció eredményeként a keletkezés helyéről a talajon keresztül a föld felszínére és a szabad atmoszférába jut, vízben oldva és a talajvízzel együtt eloszlik, de főként a talajba szállítható. légkör és épületek a talajlevegőn keresztül. A gázáteresztő talajszerkezet és az olyan

geológiai zavarok, mint a repedések és a szilárdabb szegmensek repedései kedveznek a radon mobilitásának.

A szabadban Németországban a radonkoncentráció általában 10-30 becquerel/köbméter levegő. Vannak azonban olyan területek is, különösen a bányavidékeken, ahol magasabb az érték. Az uránbányászat hagyatékainak kármentesítése volt tehát az oka annak, hogy a türingiai tartományi kormányzat 1992 óta folyamatosan figyelte a kelet-türingiai térségben a külső levegő radonkoncentrációját (Kelet-Türingia Radonmérő hálózata).

Az épületek radonkoncentrációja általában magasabb, mint a külső levegőben. A mai életvitelre tekintettel – átlagosan 70-80%-ot töltünk zárt térben – elővigyázatosságból a lakószobák radonkoncentrációját is figyelembe kell venni. A magasabb radonkoncentráció állandó belélegzése egészségügyi kockázatot jelenthet, mert a radon és radioaktív melléktermékei növelhetik a tüdőrák kialakulásának kockázatát. A helyiségek elővigyázatos, jó szellőztetése a legegyszerűbb intézkedés a radon beltéri koncentrációjának minimalizálására.

A több mint 9000 lakásban végzett országos mérések kimutatták, hogy a helyiséglevegő radonkoncentrációja átlagosan 50-100 becquerel/köbméter (Bq/m³).

A mért értékek néhány Bq/m³-tól néhány 10 000 Bq/m³-ig terjedő ingadozási tartománya mellett a lakóterek radonkoncentrációjának gyakorisági eloszlása az ábrán látható módon alakul.

Az adatok forrása: Radon Handbook Germany 2001

A helyiséglevegő radonkoncentrációját jelentősen befolyásolja a talajlevegő, amely az alapozás és a falak tömítetlenségein keresztül behatolhat a

helyiségekbe. A legtöbb esetben az uránt tartalmazó építőanyagok radon felszabadulása csak csekély szerepet játszik.

A geológiailag meghatározott radonpotenciál (a föld alatt elérhető radon mennyisége a talajlevegő radonkoncentrációjának felel meg) és a talaj radonáteresztő képessége a szerkezeti adottságok és használati szokások mellett döntő okok az épületekben megnövekedett radonkoncentráció kialakulásában.

Feltételezzük, hogy a talajlevegő és a beltéri levegő koncentrációjának aránya hozzávetőlegesen 1-0,001-0,005, azaz 100 000 becquerel radon köbméter talajlevegőnként 100-500 becquerelt okozhat egy köbméter beltéri levegőben. Megjegyzendő azonban, hogy ez csak hozzávetőleges becslés lehet, mert a konstrukció (alagsor, a födém szilárdsága és anyaga stb.), az épület állapota és a felhasználás módja is jelentősen befolyásolja.

Türingiában évek óta végeznek méréseket a radonproblémával kapcsolatban. 1995-ben a türingiai állam kormánya megbízást adott egy tanulmányra az államban feltételezett radonterületek szűkítésére, amelynek eredményeit a

www.tlug-jena.de/contentfrs/fach_07/radon/64_01010_01_radon.html

oldalon mutatják be.

E vizsgálatok kiindulópontja a talaj urántartalma, amelyet speciális mérésekkel határoztak meg Türingia nagy területein átrepülve, és számos egyéb tényezőhöz kapcsolták.

A szövetségi kormány saját felelősségére végzett, összesen 2346 talajlevegő radonkoncentrációjának mérési helyével (1 m talajmélység) végzett országos áttekintő felmérés további eredményeit térképként tették közzé a www.bfs oldalon. de/ion/radon/radonatlas.html.

Mindkét térképet áttekintve megjegyzendő, hogy csak tájékoztató jellegű áttekintést tudnak adni a radongyanús osztályok nagy léptékű megoszlásáról és a talajlevegő radonkoncentrációjáról. Mint a szerzők hozzátették, nem alkalmasak a radonhelyzet felmérésére egy térben korlátozott régióban, egy településen vagy egy adott épületben.

Ezért az a tény, hogy egy épület olyan régióban található, ahol néhány megnövekedett radonkoncentrációjú mérési pont található, nem jelenti azt, hogy minden más épületben is radonprobléma kell, hogy legyen, vagy hogy mindenhol, ahol még nem volt. magasabb radonkoncentráció a talajlevegőben, vagy ha nem mértek, akkor ezek helyben nem fordulhatnak elő. A feltételek házonként változhatnak.

Megbízható információ az épület radonhelyzetéről csak a radonkoncentráció helyszíni mérésével nyerhető.

A méréshez ajánlott:

az altalaj radonkoncentrációjának mérése az új építési terv részeként,

a helyiséglevegő radonkoncentrációjának mérése meglévő épületekben.

A helyiséglevegő mérését többek között azok az intézmények kínálják, amelyek 2004-ben a Szövetségi Sugárvédelmi Hivatalnál egy összehasonlító vizsgálaton vettek részt, és amelyek dozimétereit megfelelőnek minősítették (radonmérő állomások).

Az altalaj radonkoncentrációját általában a talajlevegő radonkoncentrációjának mérésével 1 m mélységben mérik. A beltéri levegő radonkoncentrációjának mérésére általában hosszú távú mérési módszereket alkalmaznak. Hosszú távú mérések javasoltak, mert a beltéri levegő radontartalma napi és szezonális ingadozásoknak van kitéve. A téli hónapokban a szobák radonkoncentrációja általában magasabb, mint a meleg évszakban. A mérés körülbelül 30 euróba kerül mérési pontonként, beleértve az értékelést is.

Németországban jelenleg nincs törvényi szabályozás a lakóépületek radonkoncentrációjának határértékeire vonatkozóan.

A radon elleni védekezéssel kapcsolatos információk a BfS 5/2003 számú tájékoztatójában, vagy bővebben a német radon kézikönyvben találhatók.

Türingiában ingyenes szakmai tanácsadás biztosított:

a lakóépületek radon egészségügyi kockázatáról

Türingiai Állami Élelmiszerbiztonsági és Fogyasztóvédelmi Hivatal

Tel.: 0361 37888 20 és 0361 37888 23

radon mérésére

Türingiai Állami Környezetvédelmi és Geológiai Intézet,

Állami környezeti radioaktivitás mérőállomás

Mérési pont Gera

Tel: 0365 8275 728

További vásárlók tapasztalatairól a Drymat ajánlások kategóriában olvashat.

Értékelés és naplózás

Az OFI CERT tanúsító szervezettel együttműködve ma már minden projekthez méréstechnika társul.

A minőségi és mennyiségi sómeghatározáson (a népnyelvben gyakran salétromnak nevezett) mellett egyidejűleg külső tudományos nedvességmérést is végeznek.

A nedvességmintákat a magfalazatból veszik. Így minden ügyfél kifejezetten saját ingatlanán is felmérheti a folyamat eredményességét, és jogbiztonsággal igazolhatja azt harmadik fél felé. Erre különösen az ingatlankezelő cégeknél van szükség, hogy egyrészt dokumentálják a tulajdonosok szükségességét és sikerét.

Mivel a katódok, azaz a „negatív pólusok” az alagsorba vannak beágyazva, így a tömítési szint is az épület alatt található, így a ház az alapozásig mentesül a felszálló nedvességtől.